De TheaterEncyclopedie is vernieuwd!

Medewerkers (niet-dansers) van Het Nationale Ballet

Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Het Nationale Ballet werd opgericht op 31 augustus 1961. Sindsdien zijn de navolgende (oud-) medewerkers (Niet-Dansers) van Het Nationale Ballet (voor langere of kortere periode) bij dit gezelschap in een leidinggevende of organisatorische/uitvoerende functie in dienst geweest.

NB 1. Diverse medewerkers zijn ook danser geweest en komen daarom tevens voor in het overzicht van de (oud-) dansers. Verder staat een enkele medewerker in meerdere groepen vermeld, doordat hij/zij ook meerdere soorten functies heeft vervuld, gedurende hun loopbaan in de organisatie van HNB. Achter de persoonsnaam staat de meeste relevante functiebenaming vermeld.

NB 2. Het overzicht is beperkt tot de personen van wie er informatie (= een pagina) in deze Theaterencyclopedie is te vinden. Hierdoor ontbreken nog diverse personen die door hun inzet of anderszins een bijdrage hebben geleverd aan de ontwikkeling van Het Nationale Ballet tot de top-kunstinstelling die het nu is.

NB 3. Een aantal personen in onderstaande lijst zijn niet in de Theaterencyclopedie opgenomen vanwege hun bijdrage aan of inzet voor HNB, maar vooral op grond van hun latere werk en verworvenheden in het theater. Niettemin zijn zij wel vermeld om een completer beeld te kunnen krijgen van de betreffende persoonlijkheid en de plek die HNB in de Nederlandse theaterwereld inneemt.


'"Bestuur, Raad van toezicht en Leiding'"

John Beek (bestuur)

Ted Brandsen (artistiek directeur)

Evert Cornelis (bestuur)

Rudi van Dantzig (artistieke leiding)

Janine Dijkmeijer (zakelijk leider)

Wayne Eagling (artistiek directeur)

Han Ebbelaar (raad van toezicht)

Sonia Gaskell (artistieke leiding)

Anton Gerritsen (zakelijke leiding)

Benjamin Harkarvy (artsitieke leiding)

Dick Hendriks (zakelijk directeur)

Robert Kaesen (artistieke leiding)

Guillaume Landré (bestuur)

Barbara Leach (raad van Toezicht)

Peter Lohr (bestuur)

Jaap Mulders (zakelijk directeur)

Joes Odufré (bestuur)

Egbert van Paridon (bestuur)

Nel Roos (bestuur)

Sytze Smit (bestuur)

Jan van Vlijmen (bestuur)

Mascha ter Weeme (artistieke leiding)


'"Artistieke afdeling'"

Leo Ahonen (balletmeester)

Christine Anthony (balletmeester)

Maria Aradi (senior balletmeester)

Rachel Beaujean (hoofd artsitieke staf)

Aina Bilkins (balletmeester)

Peter Boyes (choreologist)

Wim Broeckx (assistent van de Artistieke Leiding)

Roland Casenave (balletmeester]]

Henk van Dijk (videomaster)

Han Ebbelaar (assistent van de Artistieke Leiding)

Robert Fisher (balletmeester)

Henny Jurriëns (assistent van de Artistieke Leiding)

Karen Kanner (pedagoog-moderne dans)

Ivan Kramar (balletmeester)

Alan Land (balletmeester)

Judy Maelor-Thomas (balletmeester)

Hans van Manen (huischoreograaf)

Heinz Manniegel (balletmeester)

Hermann Markard (lichtontwerper)

Sonja Marchiolli (senior balletmeester)

Marten Molema (balletmeester)

Krzysztof Pastor (choreograaf)

Boudewijn Pleines (assistent artistieke staf)

Toer van Schayk (huischoreograaf)

Karel Schorer (choreologist)

Karel Shook (balletmeester)

Francis Sinceretti (coördinator Nationale Balletacademie)

Wendy Vincent Smith (choreologist)

Louise Vine (coördinator artistieke logistiek)

Jeanette Vondersaar (balletmeester)

Reuven Voremberg (hoofd artistieke staf)

Hector Zaraspe (balletmeester)


'"Muzikale afdeling'"

Paul Connelly (muzikaal leider)

Jaap Dieleman (pianist)

Ermanno Florio (muzikaal leider)

Nicolette Fraillon (muzikaal directeur)

Adam Gatehouse (muzikaal directeur)

Robert Greuter (pianist)

Olga Khoziainova (pianist)

Tilly Langedijk (pianist)

André Presser (muzikaal directeur)

Ryoko Kondo (pianist)

Tilly Langedijk (pianist)

Andrew Mogrelia (dirigent)

Bert Mooiman (pianist)

Jeppe Moulijn (muzikaal leider)

Michael Mouratch (pianist)

Paul Patton (pianist)

Maarten Smit (dirigent)

Ed Spanjaard (dirigent)

Jac van Steen (muzikaal leider)

Joop Stokkermans (pianist)

Hans Vonk (dirigent)

Steven Vosatka (pianist)

Andrew Wise (pianist)

Rob van Woerkom (coördinator muziekarchief)


'"Kostuumafdeling'"

Inge Barneveld Binkhuysen (coupeuse)

Herma Boere (coupeuse)

Elly Bood (coupeuse)

Ellen den Bouwmeester (assistent kostuumproductie]]

Annemieke Diderich (kleedster)

Juliëtte de Haan (kleedster)

Josien de Hoo (kleedster)

Reni Kohne (coupeuse)

Gerard van der Meeren (hoofd kostuumafdeling)

Marie-Jose Prevoo (kleedster)

Els Schönbeck (kleedster)

Dolf Smith (kleder)

Joop Stokvis (hoofd kostuumafdeling)


'"Technische afdeling en voorstellings-organisatie'"

Flip Broekman (bediening volgspot)

Annemieke Diderich (productieleiding)

Hans Dowit (voorstellingsleiding)

Sigi Giesler (bediening volgspot)

Jan Hofstra (hoofd technische afdeling)

Han Kerckhoffs (bediening volgspot)

Dhian Siang Lie (adjunct-directeur Technische Organisatie Muziektheater)

Roderick van Gelder (technicus)

Jos Janssen (technicus)

Jill Jongkind (technicus)

Hilde Kokshoorn (bediening volgspot)

Kees Prince (voorstellingsleiding)

Puck Rudolph (productieleider)

Myriame Schoenmaeckers (voorstellingsleiding)

Els Schönbeck (technicus)

Rob Schönbeck (technicus)

Hans Slotboom (technicus)

GJ Smeenk (hoofd planning & productie)

Nick Snaas (technicus)

Margus Spekkers (voorstellingsleiding)

Nicolas Sperling (productieleiding]]


'"Kantoor en overige organisatie'"

Inge Denekamp (secretariaat)

Dick Hendriks (hoofd planning en publiciteit)

Roger Jansen (marketing en publiciteitsmedewerker)

Leila Kester (pilates)

Vonne van der Meer (secretariaat)

Johan Mittertreiner (interne organisatie)

Regina Pechtold (secretariaat)

Jeroen Sinnige (planning en publiciteit)

Matin van Veldhuizen (secretariaat)

Rob van Woerkom (masseur)