Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Geenaffichegevonden.png

TitelDe twee blinden (Les deux Aveugles)
ProducentNederlandsch Operette Gezelschap
Disciplinemuziektheater
Onderwerpoperette
Premièredatum5 september 1868
Seizoen1868/1869
LocatieDe Keizerskroon, Amsterdam
Productierecord (Axiell)Catalogus Theatercollectie
  • Klik op de button om je afbeeldingen te uploaden!
  • Intern-upload.png

Les deux aveugles is een operette van Jacques Offenbach op eeen Frans libretto van Jules Moinaux, gebaseerd op diens operette in drie akten Les musiciens ambulants.

Wereldpremière: 5 juli 1855, Salle Lacaze, Parijs.

Zie verder de door Google uit het Engels naar het Nederlands vertaalde Wikipedia.


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:




      Rolverdeling en uitvoerenden

      NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.


          Bronnen