Uit TheaterEncyclopedie
Biografie
Bernard Antoine Fallee (1773-1847) was een acteur, toneelschrijver en componist. Hij maakte zijn debuut in Amsterdam op 30 september 1802(?). Hij speelde verder in 1804 bij Ward Bingley te Rotterdam. Hij stichtte in 1805 een reizend gezelschap. Hij vertaalde daarnaast tussen 1803 en 1828 een groot aantal Franse toneelstukken en schreef zelf Carolina en Walmond, of de geboete Misstap, in 1802.
Hij componeerde in 1810 de muziek van Valsain en Sophia of De Herschepping door de Liefde op tekst van J. de Quack. Voorts werd hij in 1845 directeur van politie in Den Haag.
Theater CV
Van deze persoon is geen enkele bijdrage aan een theater- of dansproductie geregistreerd op de TheaterEncyclopedieOm dit te verbeteren, vult u op de betreffende pagina('s) over theater- of dansproducties de bijdragen van deze persoon aan..
Bronnen
- Joh. M. Coffeng, Lexicon van Nederlandse tonelisten, Amsterdam 1965.