Op dit moment zijn we bezig met een noodzakelijke upgrade van de Theaterencyclopedie. Tijdens deze upgrade is de website wel te bekijken, maar het doen van bewerkingen is op dit moment niet mogelijk. Excuses voor het ongemak.

Voor vragen zijn we bereikbaar via Discord.

Wie is bang voor Virginia Woolf? - De Nederlandse Comedie - 1964-03-07

Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken



Collectie TIN

TitelWie is bang voor Virginia Woolf?
Oorspronkelijke titelWho's Afraid of Virginia Woolf?
ProducentDe Nederlandse Comedie
Disciplinetoneel
Premièredatum7 maart 1964
Seizoen1963/1964, 1964/1965, 1965/1966, 1966/1967
LocatieStadsschouwburg, Amsterdam (1894)
Productierecord (Axiell)Catalogus Theatercollectie
PermalinkPermanente link naar deze pagina. Gebruik ctrl-click om de link te kopiëren.<br> Het complete adres is: <br> <code>theaterencyclopedie.nl/id/01944072-c63b-703e-acbc-eebde6622090</code> - xmlSemantische informatie in XML. - jsonSemantische informatie in JSON. - rdfGestructureerde informatie in RDF/XML-formaat
Afbeelding(en) uploaden namens en met toestemming van de auteur
Is een productie van het werkWie is er bang voor Virginia Woolf? - Edward Albee

Dit klassieke toneelstuk werd geschreven in 1961 door de Amerikaanse toneelschrijver Edward Albee, die er een Tony Award voor ontving.

In deze voorstelling door De Nederlandse Comedie van Wie is bang voor Virginia Woolf? speelde Ank van der Moer een van haar grootste rollen en haar Martha is legendarisch geworden in de Nederlandse theatergeschiedenis. Tegenspeler was Han Bentz van den Berg als haar medogenloze echtgenoot. Hans Boswinkelspeelde de rol van Nick en Femke Boersma de rol van Honey. Later werd de rol van Hans Boswinkel overgenomen door Will van Selst.

De Nederlandse Comedie was in die tijd het toonaangevende toneelgezelschap in Amsterdam. Han Bentz van den Berg en Ank van der Moer maakten ruim drie seizoenen lang furore in Edward Albee’s Wie is er bang voor Virginia Woolf, het meest gespeelde stuk uit de jaren zestig.


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:




Rolverdeling en uitvoerenden

NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.


      Vastlegging


      Afbeeldingen


      Video (registratie van het laatste bedrijf)

      Van deze voorstelling is een half uur (het laatste bedrijf) geregistreerd door het toenmalige Theater Klank en Beeld, in 1966. Nick en Honey worden in daarin gespeeld door Will van Selst en Femke Boersma.

      De publicatie van deze voorstellingsregistratie werd mogelijk gemaakt door Stichting Melanie in het kader van de crowdfundingsactie Zijn/Niet Zijn in 2015 via Voordekunst.nl. Omdat Edward Albee echter geen toestemming wilde geven voor de publicatie van deze registratie op de Theaterencyclopedie, is de video helaas van deze pagina verwijderd.


      Bronnen