Door toenemende aanvallen van bots op de website is het mogelijk dat pagina’s langzamer of niet goed laden. Er wordt gewerkt aan een oplossing.
Voor vragen zijn we bereikbaar via Discord.
Tingel-Tangel Theater, Amsterdam
| Naam | Tingel-Tangel Theater, Amsterdam |
|---|---|
| Latere naam | Het Betty Asfalt Complex, Amsterdam, Theater De Richel, Amsterdam |
| Plaats | Amsterdam |
| Type | Theaterzaal |
| Openingsdatum | “1958-11-08; 1963-10-03” bevat meer dan drie componenten die nodig zijn voor een datuminterpretatie.1958-11-08; 1963-10-03 |
| Gesloten | Nee |
| Wikidata ID (Q-nummer) | Q2802804 |
PermalinkPermanente link naar deze pagina. Gebruik ctrl-click om de link te kopiëren.<br> Het complete adres is: <br> <code>theaterencyclopedie.nl/id/01944072-d780-7093-a533-7febabf6c43c</code> - xmlSemantische informatie in XML. - jsonSemantische informatie in JSON. - rdfGestructureerde informatie in RDF/XML-formaat
| Info | Waarde |
|---|---|
| Afbeelding | Theater Tingel-Tangel (1977).jpg |
| Postcode: | Geen postcode beschikbaar |
| Openingsdatum: | Niet beschikbaar |
| Op de kaart: | Ga naar kaart... |
| Wikimedia Commons: | Galerie (Wikimedia Commons) |
| Gelegen in: | Amsterdam (Q9899) |
Bekijk deze en meer informatie op de website van Wikidata, of lees de pagina Tingel Tangel op Wikipedia.
Informatie
Tingel Tangel was de naam van een Nederlandse cabaretgroep en van het gelijknamige theater in Amsterdam waar de groep optrad.
De cabaretgroep werd in 1957 door Sieto Hoving opgericht. Op 8 november 1958 verhuisden ze naar Nieuwezijds Voorburgwal 320. In 1963 liep het huurcontract af en verhuisde ze naar nummer 282: een leegstaand rijksmonument uit circa 1725. De vroegere burgemeesterswoning van Amsterdam was op dat moment een school.
Ze verbouwde enkele lokalen tot een klein theater met 145 plaatsen. Het theater werd genoemd naar de cabaretgroep. De groep speelde er, in wisselende samenstelling, tot in de jaren '80.
In 1989 werd het theater verkocht aan Paul Haenen en Dammie van Geest, die er het Betty Asfalt Complex in vestigden en de naam van de het theatertje wijzigde in Het Betty Asfalt Complex, Amsterdam. Vele bekende Nederlandse cabaretiers zijn bij Tingel Tangel begonnen.
Premieres
Een chronologisch en daaronder een link naar een alfabetisch overzicht van de voorstellingen, die in dit theater in première zijn gegaan:
- het alfabetisch overzicht van deze voorstellingen
Bronnen

