Satansstreeken (Les cascades du Diable) - Gebroeders van Lier - 1880-12-12
Titel | Satansstreeken (Les cascades du Diable) |
---|---|
Producent | Gebroeders van Lier |
Discipline | Dans |
Onderwerp | Pantomime |
Premièredatum | 12 december 1880 |
Seizoen | 1880/1881 |
Locatie | Nieuwe Schouwburg A. van Lier, Amsterdam |
Opmerkingen | Gastoptreden van het Gezelschap Phoites gedurende een avond, waarop ook eenacters (Operette of Schwank mit Gesang) door het gezelschap van de Gebroeders van Lier worden gespeeld. |
Productierecord (Axiell) | Catalogus Theatercollectie |
Context
Deze voorstelling is een onnderdeel van een buitengewone voorstelling door het toentertijd wereldberoemde mime en muziek en dans gezelschap The Phoites.
Betrokkenen
De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.
Auteurs en makers
NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.
Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:
- Choreografie: Josef Phoites
- Choreografie: Johny Phoites
Rolverdeling en uitvoerenden
NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.
Grootste specialiteit van den tegenwoordigen tijd. De wereldberoemde PHOITES in hun wonderbaarlijke Fantastische Sprongen, Dansen en Komieke Uitvoeringen: Scenes Humoristiques - Grand Ballet Parisienne.
Groote Pantomime met nog nooit geziene SPRINGMACHINERIËN, TOOVEREFFECTEN enz.
Deze Pantomime is meer dan 100 malen in Pa opgevoerd.rijs met het grootste succes in de Folle Bergère opgevoerd.
Namen van uitvoerenden zijn nog niet opgespoord.