Rudi van Dantzig: Repertoire
Eenlevenlangtheater Rudi van Dantzig:
- Homepage Eenlevenlangtheater Rudi van Dantzig
- Biografie
- Repertoire
- Radiointerview 'Eenlevenlang'
- Video
- Volgens Rudi van Dantzig
- Volgens anderen
- Colofon
Rudi van Dantzig: Repertoire
Rudi van Dantzig was een veelzijdig talent. Voordat hij in 1955 zijn eerste choreografie schreef, trad hij ook regelmatig op als danser. Hij bleef dat zo nu en dan doen tot 1960. Tussen 1955 en 2006 maakte hij ruim vijftig choreografieën, grotendeels voor Het Nationale Ballet, maar zijn werk is ook terug te vinden op het repertoire van buitenlandse gezelschappen. Sommige van zijn choreografieën schreef hij speciaal voor televisie, andere werden door de televisie opgenomen en uitgezonden. Ook werden regelmatig documentaires en reportages over hem en zijn werk gemaakt en was hij te gast in talkshows om over zijn leven en werk te spreken. Dat werkgebied oversteeg de dans: in 1986 debuteerde hij als schrijver. Meer boeken volgden. Tot aan zijn dood werkte hij aan een boek over Sonia Gaskell, zijn vroegere lerares en latere collega.
Gezien de lange én veelzijdige carrière van Rudi van Dantzig, is het onmogelijk een compleet overzicht van zijn werk te bieden. In de pagina's hieronder vindt u een poging daartoe.
Repertoire van danser Rudi van Dantzig. 1954-1960
Links: Rudi van Dantzig en Marianne Hilarides bij Ballet Recital, ca. 1952. Rechts: V.l.n.r. Hannie van Leeuwen, Jaap Flier, Rudi van Dantzig. Repetitiefoto. Foto: Maria Austria/MAI.
Rudi van Dantzig danste bij Ballet Recital en het Nederlandse Ballet. Voor een overzicht van de voorstellingen waarin hij gedanst heeft, zie: Rudi van Dantzig: Repertoire - Dans
Choreografieën van Rudi van Dantzig. 1955-2006
Zijn eerste choreografie maakte Rudi van Dantzig in 1955 voor Ballet Recital van Sonia Gaskell, het gezelschap waaraan hij zelf ook als danser verbonden was. Voor een overzicht van de choreografieën van Rudi Dantzig, zie: Rudi van Dantzig: Repertoire - Choreografieën
Boeken van Rudi van Dantzig
Het schrijverschap was voor Van Dantzig evenals het maken van choreografieën een manier om zichzelf uit te drukken en misschien ook om zichzelf te vinden. Tot zijn overlijden werkte hij aan een boek over zijn leermeester Sonia Gaskell. Voor een overzicht van de boeken van Rudi van Dantzig, zie: Rudi van Dantzig: Repertoire - Boeken
Diversen
Hoewel het overgrote deel van het oeuvre van Rudi van Dantzig bestaat uit choreografieën en boeken maakte hij zo nu en dan ook uitstapjes naar andere disciplines zoals het toneel en de dichtkunst. Voor een overzicht, zie: Rudi van Dantzig: Repertoire - Diversen
Televisie
Behoorlijk wat van de balletten die Rudi van Dantzig choreografeerde werden voor televisie opgenomen en uitgezonden. Soms schreef Van Dantzig ook een ballet specifiek voor televisie.
Daarnaast was de choreograaf en schrijver ook regelmatig te gast om in talkshows over zijn werk te praten of was hij onderwerp van een documentaire of reportage.
Voor een overzicht van de balletregistraties en van de tv-reportages zie: Rudi van Dantzig: Repertoire - Televisie