Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Affiche Om los te lopen - Werkcentrum Dans - 1976-09-15.jpg


Collectie TIN

TitelOm los te lopen
ProducentWerkcentrum Dans
Disciplinedans
Onderwerpmoderne dans, modern ballet
Premièredatum15 september 1976
Seizoen1976/1977, 1986/1987, 1993/1994
OpmerkingenMuziek: Italiaanse hitparade
Productierecord (Axiell)Catalogus Theatercollectie

Om los te lopen is een danswerk van Hans Tuerlings op muziek uit de Italiaanse hitparade.


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:




    Rolverdeling en uitvoerenden

    NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.


        Vastlegging

        Afbeeldingen


        Dans in de Stad!

        Tijdens de tentoonstelling Dans in de Stad! sieren dansfoto's het straatbeeld van Maastricht.

        Belangrijke foto's uit de Nederlandse dansgeschiedenis duiken op in alle hoeken en gaten van de stad: in verenigingsgebouwen, cafés en op straat. De hoofdstad van Limburg is van 27 september tot en met 9 oktober expositieruimte voor 'Dans in de Stad!'. Burgemeester Onno Hoes koos vijf dansfoto’s die het straatbeeld van zijn stad zullen sieren. De foto's zijn afkomstig uit de collectie van Theater Instituut Nederland (TIN) en laten uiteenlopende dansstijlen zien van 1946 tot nu. De expositie 'Dans in de Stad!' is tot stand gekomen in samenwerking met de Nederlandse Dansdagen.

        "Dans is de ultieme controle over het menselijk lichaam. In mijn fotokeuze wilde ik dat tot uitdrukking brengen. En dans is een vorm van expressie die past bij Maastricht. Van ingetogen elegantie in de theaters, tot uitbundig explosief in de straten tijdens een volksfeest als carnaval. Kortom, Maastricht is dans!", aldus burgemeester Onno Hoes.

        Een foto uit deze voorstelling is foto nr. 5. Zie ook:


        Bronnen