Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Nijinski, Dancer, Clown, God - Het Nationale Ballet - 2010-06-15

Affiche Nijinski, Dancer, Clown, God - Het Nationale Ballet - 2010-06-15.jpg

TitelNijinski, Dancer, Clown, God
ProducentHet Nationale Ballet
DisciplineDans
OnderwerpModern ballet
Premièredatum15 juni 2010
Seizoen2009/2010, 2010/2011
LocatieHet Muziektheater, Amsterdam
OpmerkingenDe rollen Vatza, Stanislav, Bronislava, Tamara en Kyra worden door kinderen uitgevoerd.

Informatie

Nijinski, Dancer, Clown, God van Krzysztof Pastor, Klaus Bertisch

Team

Dramaturgie: Klaus Bertisch
Productie: Joshua de Kuyper
Choreografie: Krzysztof Pastor
Kostuums: Toer van Schayk
Decorontwerp: Bert Dalhuysen
Lichtontwerp: Bert Dalhuysen
Muziek: Bob Zimmerman, Carl Maria von Weber, Frédéric Chopin, Igor Stravinsky, Alexander Glazounov, Claude Debussy, Maurice Ravel, Richard Strauss
Uitvoering muziek: Holland Symfonia
Gedirigeerd door: Matthew Rowe

Rolverdeling

Cedric Ygnace (Nijinsky)
Alexander Zhembrovskyy (Diaghilev)
Michele Jimenez (Romola)
Juanjo Arques (Stanislav, Nijinsky's broer)
Jozef Varga (Prins Lvov)
Seh Yun Kim (La Parisienne)
Jan Zerer (Dr. Frenkel)
Viktoriya Ananyan (Marijinski)
Maiko Tsutsumi (Marijinski)
Sasha Mukhamedov (Bronislava, Nijinsky's zus)
Daniela Cardim (Nijinsky's moeder)
Wolfgang Tietze (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Wolfgang Tietze (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Alexander Loxton (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Rink Sliphorst (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Matthew Pawlicki-Sinclair (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Koen Havenith (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Dario Mealli (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Bruno da Rocha Pereira (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Chao Shi (Petroesjka's / Fauns / Soldaten)
Laura Bury (Societydansers)
Maria Chugai (Societydansers)
Natasja Lucassen (Societydansers)
Giovana Magnani (Societydansers)
Samantha Mednick (Societydansers)
Joanna Mednick (Societydansers)
Rachel Oomens (Societydansers)
Sandra Quintyn (Societydansers)
Arthur Shesterikov (Marijinski-dansers)
Oleksey Smolyakov (Marijinski-dansers)
Remi Wörtmeyer (Marijinski-dansers)
Anatole Babenko (Marijinski-dansers)
Jared Wright (Marijinski-dansers)
James Stout (Marijinski-dansers)
Christopher Weisler (Societydansers)
Milán Madar (Societydansers)
Annabelle Hellinckx (Marijinski-dansers)
Sang-Yi Han (Marijinski-dansers)
Erica Horwood (Marijinski-dansers)
Emily Ellis (Marijinski-dansers)
Naira Agvanean (Marijinski-dansers)
Milena Sidorova (Marijinski-dansers)
Arthur Shesterikov (Marijinski-dansers)
Oleksey Smolyakov (Marijinski-dansers)
Remi Wörtmeyer (Marijinski-dansers)
Anatole Babenko (Marijinski-dansers)
Jared Wright (Marijinski-dansers)
James Stout (Marijinski-dansers)
Julius El Sayed (Vatza)
Ruben Genet (Stanislav)
Amber van Veen (Bronislava / Tamara)
Ciska Verhoeve (Kyra)

Bronnen