Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Geenaffiche.png

TitelLandschap
ProducentHet Nationale Ballet
DisciplineDans
OnderwerpBallet, Nederland
Premièredatum2 juni 1982
Seizoen1981/1982, 1982/1983
LocatieStadsschouwburg (1894-2018), Amsterdam

Informatie

Landschap

Team

Producent: Het Nationale Ballet
Choreografie: Toer van Schayk
Kostuums: Toer van Schayk, Joop Stokvis
Decorontwerp: Toer van Schayk
Lichtontwerp: Dennis Gillanders
Muziek: Ton Bruynèl, Darius Milhaud, Nicolas Maw, Giovanni Gabrieli, Igor Stravinsky, Ludwig van Beethoven, Joseph Haydn

Rolverdeling

Amanda Beck (Laboratorium meisjes)
Coleen Davis (Laboratorium meisjes)
Josiane Geys (Laboratorium meisjes)
Judith James (Laboratorium meisjes)
Véronique Kruijswijk (Laboratorium meisjes)
Renée Kuypers (Laboratorium meisjes)
Barbara Leach (Laboratorium meisjes)
Julie Stanzak (Laboratorium meisjes)
Vicky Summers (Laboratorium meisjes)
Kerrie Szuch (Laboratorium meisjes)
Valerie Valentine (Laboratorium meisjes)
Joanne Zimmerman (Laboratorium meisjes)
Alexandra Radius (Hoofd van de afdeling)
Leo Besseling (Vertegenwoordigers)
Han Ebbelaar (Vertegenwoordigers)
Reinbert Martijn (Vertegenwoordigers)
Margus Spekkers (Vertegenwoordigers)
Barry Watt (Vertegenwoordigers)
Clint Farha (Protoype van de mens)
Aina Bilkins (Protoype van de mens)
Trudy Tol (Protoype van de mens)
Simon de Mowbray (Protoype van de mens)
Ted Brandsen (Protoype van de mens)
Johan Mittertreiner (Amanuensis)
Fred Berlips (De schoonmaakdienst)
Ad Berbers (De schoonmaakdienst)
Lindsay Fischer (De schoonmaakdienst)
Charles Flanagan (De schoonmaakdienst)
Raimondo Fornoni (De schoonmaakdienst)
Uko Gorter (De schoonmaakdienst)
Leon Koning (De schoonmaakdienst)
Alan Land (De schoonmaakdienst)
Jan Linkens (De schoonmaakdienst)
Alexandre Wawra (De schoonmaakdienst)
John Wisman (De schoonmaakdienst)
Rob van Woerkom (De schoonmaakdienst)
Monique Sand (Mevrouw familie 1)
Jeanette Vondersaar (Haar 2e ik)
Francis Sinceretti (Mijnheer familie 1)
Henny Jurriëns (Zijn 2de ik)
Alexei Sinceretti (Zoontje)
Alexandra Radius (Mevrouw familie 2)
Caroline Sayo Iura (Haar 2e ik)
Han Ebbelaar (Mijnheer familie 2)
Bruno Barat (Zijn 2e ik)
Caroline Sayo Iura (Wat in het gras kruipt)
Col Prevoo (Wat in het gras kruipt)
Valerie Valentine (Wat in het gras kruipt)
Lindsay Fischer (Wat in het gras kruipt)
Amanda Beck (Wat in het gras kruipt)
Judith James (Wat in het gras kruipt)
Renée Kuypers (Wat in het gras kruipt)
Julie Stanzak (Wat in het gras kruipt)
Kerrie Szuch (Wat in het gras kruipt)
Sjoerd van den Berg (Wat in het gras kruipt)
Ted Brandsen (Wat in het gras kruipt)
Uko Gorter (Wat in het gras kruipt)
Peter Schetters (Wat in het gras kruipt)
Alexandre Wawra (Wat in het gras kruipt)
Leon Koning (Man met loupe)
Leo Besseling (Zonnebaden)
Clint Farha (Zonnebaden)
Alexandra Radius (Land in oorlog)
Han Ebbelaar (Land in oorlog)
Caroline Sayo Iura (Land in oorlog)
Bruno Barat (Land in oorlog)
Véronique Kruijswijk (Geuzen en spaensen)
Barbara Leach (Geuzen en spaensen)
Esther Protzman (Geuzen en spaensen)
Vicky Summers (Geuzen en spaensen)
Sjoerd van den Berg (Geuzen en spaensen)
Leo Besseling (Geuzen en spaensen)
Ad Berbers (Geuzen en spaensen)
Fred Berlips (Geuzen en spaensen)
Charles Flanagan (Geuzen en spaensen)
Raimondo Fornoni (Geuzen en spaensen)
Leon Koning (Geuzen en spaensen)
Alan Land (Geuzen en spaensen)
Jan Linkens (Geuzen en spaensen)
Daniel Reily (Geuzen en spaensen)
Margus Spekkers (Geuzen en spaensen)
Barry Watt (Geuzen en spaensen)
Alexandre Wawra (Geuzen en spaensen)
Rob van Woerkom (Geuzen en spaensen)
Han Ebbelaar (Nazi's)
Clint Farha (Nazi's)
Lindsay Fischer (Nazi's)
Henny Jurriëns (Nazi's)
Bruno Barat (Nazi's)
Ted Brandsen (Nazi's)
Uko Gorter (Nazi's)
Simon de Mowbray (Nazi's)
Peter Schetters (Nazi's)
Amanda Beck (Verzetstrijders)
Reinbert Martijn (Verzetstrijders)
John Wisman (Verzetstrijders)
Rachel Beaujean (Moffenhoeren)
Coleen Davis (Moffenhoeren)
Caroline Sayo Iura (Mensen in wit)
Véronique Kruijswijk (Mensen in wit)
Kerrie Szuch (Mensen in wit)
Jeanette Vondersaar (Mensen in wit)
Joanne Zimmerman (Mensen in wit)
Ad Berbers (Mensen in wit)
Fred Berlips (Mensen in wit)
Charles Flanagan (Mensen in wit)
Leon Koning (Mensen in wit)
Barry Watt (Mensen in wit)
Peter Dieleman (Tweede akte, nacht)
Clint Farha (Tweede akte, nacht)
Aina Bilkins (Tweede akte, nacht)
Ted Brandsen (Tweede akte, nacht)
Simon de Mowbray (Tweede akte, nacht)
Trudy Tol (Tweede akte, nacht)
Rachel Beaujean (Vogels)
Coleen Davis (Vogels)
Judith James (Vogels)
Esther Protzman (Vogels)
Julie Stanzak (Vogels)
Vicky Summers (Vogels)
Jeanette Vondersaar (Vogels)
Ad Berbers (Bomen)
Fred Berlips (Bomen)
Charles Flanagan (Bomen)
Raimondo Fornoni (Bomen)
Jan Linkens (Bomen)
Rob van Woerkom (Bomen)
Sarit Beker (Kind met tak)
Alexandra Radius (Picknick)
Han Ebbelaar (Picknick)
Monique Sand (Picknick)
Francis Sinceretti (Picknick)
Alexei Sinceretti (Picknick)
Alexandra Radius (Dans van twee)
Francis Sinceretti (Dans van twee)
Lindsay Fischer (Zelfmoordenaars)
Henny Jurriëns (Zelfmoordenaars)
Leon Koning (Zelfmoordenaars)
Clint Farha (Het wonder der techniek)
Joanne Zimmerman (Het wonder der techniek)
Leo Besseling (Het wonder der techniek)
Caroline Gruber (Koeien)
Renée Kuypers (Koeien)
Trudy Tol (Koeien)
Sjoerd van den Berg (Koeien)
Uko Gorter (Koeien)
Leon Koning (Koeien)
Reinbert Martijn (Koeien)
Simon de Mowbray (Koeien)
Daniel Reily (Koeien)
Peter Schetters (Koeien)
Alexandre Wawra (Koeien)
John Wisman (Koeien)
Caroline Sayo Iura (Hondjes)
Bruno Barat (Hondjes)
Alan Land (Hondjes)
Barry Watt (Hondjes)
Amanda Beck (Boeren)
Véronique Kruijswijk (Boeren)
Barbara Leach (Boeren)
Sjoerd van den Berg (Boeren)
Ad Berbers (Boeren)
Raimondo Fornoni (Boeren)
Ensemble (De kinderen van de rekening)
Ensemble (De schepping)

Bronnen