Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Geenaffichegevonden.png

TitelJessonda
ProducentHoogduitsche Opera
Disciplinemuziektheater
Onderwerpopera
Premièredatum5 november 1857
Seizoen1857/1858
LocatieStadsschouwburg, Amsterdam (1774-1890)
Productierecord (Axiell)Catalogus Theatercollectie
  • Klik op de button om je afbeeldingen te uploaden!
  • Intern-upload.png
Is een productie van het werkJessonda -Louis Spohr

Jessonda is een grand opera van Louis Spohr op een Duits libretto van Eduard Heinrich Gehe, gebaseerd op het toneelstuk La veuve du Malabar ou L'Empire des coutumes (1770) van Antoine-Marin Lemierre.

Wereldpremière: 28 juli 1823 in het Kurfürstliches Hoftheater, Kassel.


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:




      Rolverdeling en uitvoerenden

      NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.


          Bronnen