Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Johan te Slaa en Huib Rooymans in De glazen stad.png


Johan te Slaa (l) en Huib Rooymans (r) in De glazen stad (1968)

NaamHuib Rooymans
Volledige naamHubertus Petrus Maria Rooymans
Geboren12 november 1941
Eindhoven
BeroepActeur
DisciplineToneel
IMDb-profiel
VIAF-profiel

Biografie

Huib Rooymans (1941) is een Nederlands acteur, ook geregistreerd in de Productiedatabase als Huib Rooijmans. Bij het grote publiek werd hij bekend door rollen in televisieseries als De Glazen Stad, Het meisje met de blauwe hoed, De Zesde Klas en Toen was geluk heel gewoon. In de films Soldaat van Oranje en Een vlucht regenwulpen speelde hij grote rollen.

Rooymans deed in 1962 eindexamen aan de Toneelschool in Arnhem en speelde tot nu toe meer dan 140 rollen. Hij was op televisie te zien als meneer Harmsen in Toen was geluk heel gewoon.

Hij was tot in 1973 gehuwd met Jenny Arean. Het echtpaar kreeg een dochter Myra Alberte. Thans is hij gehuwd met Judith Hardy.

In 2011 ontving Rooymans de Gouden Eeuw Award voor zijn gehele carrière op toneel, film en televisie, en in musical, opera en operette.

Repro-50xxxx118.0094a.jpg Repro-50xxxx118.0094c.jpg

Theater/Dans

Een chronologisch en daaronder een link naar een alfabetisch overzicht van de voorstellingen die in première zijn gegaan en waarin hij is opgetreden, alsmede naar zijn overige bijdragen aan voorstellingen, voor zover geregistreerd in de Productiedatabase.

 
Richard III - Zuidelijk Toneel Globe - 1983-10-07
Ovomaltine - Zuidelijk Toneel Globe - 1983-12-14
Moby Dick - Zuidelijk Toneel Globe - 1984-06-23
De redders - Het Zuidelijk Toneel - 1984-12-20
Wolfson, de talenstudent - Het Zuidelijk Toneel - 1985-04-13
De zaak - Schouwburg Arnhem - 1985-05-05
Njoe - Zuidelijk Toneel Globe - 1985-10-11
Ghetto - Zuidelijk Toneel Globe - 1986-01-25
De man die de zon in zijn zak had - Zuidelijk Toneel Globe - 1986-04-03
Pravda - RO Theater - 1986-10-03
Die Fledermaus - Zuidelijk Toneel Globe - 1987-03-13
In Afrika - Zuidelijk Toneel Globe - 1987-10-14
De meeuw - Zuidelijk Toneel Globe - 1988-01-09
Othello - Zuidelijk Toneel Globe - 1988-04-02
Het kind - Stadsschouwburg Amsterdam - 1989-02-22
Lulu - Toneelgroep Amsterdam - 1989-10-24
Het ratteplan - RO Theater - 1989-12-26
De man met de bloem in de mond - Stichting Theaterunie - 1990-04-26
Parsifal - RO Theater - 1990-10-17
Winteravond - Stadsschouwburg Amsterdam - 1991-04-18
Leven, een vak - Schram Studio's - 1991-08-21
Een vak - Schram Studio's - 1991-08-21 Leven
De knecht van twee meesters - Noord Nederlands Toneel - 1991-11-22
De eenzame weg - Het Zuidelijk Toneel - 1992-01-10
Iphigenia op Tauris - Het Nationale Toneel - 1992-06-02
De koopman van Venetië - Het Nationale Toneel - 1992-10-08
Een midzomernachtdroom - Noord Nederlands Toneel - 1993-02-19
De mooie onbekende - Toneelgroep Amsterdam - 1993-04-22
One for The Millions - Theater aan de Werf Produkties - 1994-02-26
Noach - De Nederlandse Opera - 1994-06-17
My Fair Lady - Joop van den Ende Theaterproducties BV - 1994-10-04
Schakels - Joop van den Ende Theaterproducties BV - 1996-10-01
De nieuwe tijd - Het Oranjehotel - 1998-04-26
De dijk - Het Gezelschap van de Zee - 1998-09-03
Hier° - De Nederlandse Opera - 2000-01-21
Blijvend applaus - Albert Verlinde Entertainment B.V. - 2001-11-09
De tante van Charlie - Albert Verlinde Entertainment B.V. - 2004-10-11
Adres onbekend - Xaviera Hollander - 2007-05-01
Adres onbekend (de ondergang van een gezworen vriendschap) - De Bogen Theaterproducties - 2010-10-05
en idem onder de naam
 
Naar het u lijkt - Ensemble - 1962-09-14
Hendrik IV - Ensemble - 1963-03-10
De opvolger - Ensemble - 1963-09-13
De klaploper - Ensemble - 1964-01-24
De bruiloft van Figaro - Ensemble - 1964-10-02
Oorlog is zo'n aardig spel - Ensemble - 1965-01-01
Hooikoorts - Ensemble - 1965-09-17
Koning Salomo en de schoenlapper - Ensemble - 1966-03-01
De astrakan jas - Ensemble - 1966-09-15
Anatevka - Petraq Produkties N.V. - 1966-12-21
Androcles en de leeuw - Ensemble - 1967-10-02
Het leven van Bertolt Brecht - Ensemble - 1967-11-25
Het leven van Bertolt Brecht - Zuidelijk Toneel Globe - 1968-09-06
Wrraaak! - Zuidelijk Toneel Globe - 1968-10-02
Kleren maken de man - Zuidelijk Toneel Globe - 1968-11-12
Het spel der vergissingen - Zuidelijk Toneel Globe - 1969-01-01
De gijzelaar - Zuidelijk Toneel Globe - 1969-09-16
Mahagonny - Zuidelijk Toneel Globe - 1970-02-20
De kersentuin - Zuidelijk Toneel Globe - 1970-10-02
Othello - Zuidelijk Toneel Globe - 1971-01-01
De hertogin van Malfi - Zuidelijk Toneel Globe - 1971-03-09
De twee weezen - Zuidelijk Toneel Globe - 1971-10-02
De Italiaanse strohoed - Zuidelijk Toneel Globe - 1972-09-29
De aannemer - Zuidelijk Toneel Globe - 1973-03-16
Ik, Claudius - Zuidelijk Toneel Globe - 1973-09-28
Op zoek naar jezelf - Toneelgroep Theater - 1974-11-23
Chez nous - Zuidelijk Toneel Globe - 1975-02-27
Zaterdag zondag maandag - Zuidelijk Toneel Globe - 1975-09-12
Leer om leer - Zuidelijk Toneel Globe - 1975-11-07
Lulu - De aardgeest en de doos van Pandora - Zuidelijk Toneel Globe - 1976-03-12
Driekoningenavond of Wat u maar wilt - Zuidelijk Toneel Globe - 1976-09-04
Het land waar de koning een kind is - Zuidelijk Toneel Globe - 1977-01-08
De burgermansbruiloft - Zuidelijk Toneel Globe - 1977-03-11
Goed gek - Zuidelijk Toneel Globe - 1977-09-10
De rovers - Zuidelijk Toneel Globe - 1977-11-19
Henry II - Zuidelijk Toneel Globe - 1978-01-25
Mooie Helena - Zuidelijk Toneel Globe - 1978-09-09
De mensenhater - Zuidelijk Toneel Globe - 1979-01-20
Zondag - Zuidelijk Toneel Globe - 1979-03-31
Bloed van de hongerlijders - Zuidelijk Toneel Globe - 1979-11-13
De kwekeling - Zuidelijk Toneel Globe - 1980-02-08
Het atelier - Zuidelijk Toneel Globe - 1980-12-12
En waar de ster bleef stille staan - Zuidelijk Toneel Globe - 1980-12-26
Troilus en Cressida - Zuidelijk Toneel Globe - 1981-03-14
Hofscènes - Zuidelijk Toneel Globe - 1981-10-10
De spooktrein - Zuidelijk Toneel Globe - 1981-12-11
Kwartet (2)- De Hamletmachine - Zuidelijk Toneel Globe - 1982-04-20
Kwartet (3)- Kwartet - Zuidelijk Toneel Globe - 1982-04-20
Pericles - Zuidelijk Toneel Globe - 1982-09-23
Het chemisch huwelijk - Zuidelijk Toneel Globe - 1982-12-18
Drie zusters - Zuidelijk Toneel Globe - 1983-03-12

1962-1970

  • Naar het u lijkt (Silvius) W.Shakespeare
  • Hendrik de V (Berthold) L.Pirandello
  • De Opvolger (Bianchi) R.Raffalt
  • De Klaploper (Pjotr) I.S.Toergenjew
  • De bruiloft van Figaro (Cherubijn) de Beaumarchais
  • Hooikoorts (Simon Bliss) Noel Coward
  • De Astrakan Jas (Alain) P.MacAulay
  • Androcles en de Leeuw (de Leeuw) George Bernard Shaw
  • Het leven van Bertold Brecht Rick Hancké
  • Wrraakk (edelman/lakei/wachter) C.Tourneur
  • Het Spel der Vergissingen (Solinus van Ephese/Knijp) W.Shakespeare
  • De Gijzelaar (Officier) Brendan Behan
  • Mahagonny (Joe) K.Weil Bertolt Brecht
  • De kersentuin (Trofimow) A.P.Tsjechov

1971-1980

  • De Hertogin van Malfi (Nar) J.Webster
  • Othello (Montano) W.Shakespeare
  • De Twee Wezen (Picard) A.d'Ennery/E.Cormon
  • De Italiaanse Strohoed (salongast/Luitenant Tavernier) Eugène Labiche
  • De Aannemer (Paul Bank) David Storey
  • Ik Claudius (Silius) J.Mortimer
  • Chez Nous (Bert) P.Nichols
  • Zaterdag Zondag Maandag (Michel) E.de Filippo
  • Leer om Leer (broerling/gevangene/gast/non/gast) W.Shakespeare
  • Lulu (Jack/Heilman) Frank Wedekind
  • Burgermansbruiloft (De Jongen) B.Brecht
  • Het Land waar de Koning een Kind is (Habert) H.de Montherland
  • Driekoningenavond (Antonio) W.Shakespeare
  • Goed Gek (brigadier Asquith) M.Stott
  • De Rovers (Schweizer) Friedrich von Schiller
  • Henry II (Harold C.Wembley) Willem Jan Otten
  • De Mensenhater (Acaste) Molière (schrijver)
  • Zondag (De Man) J. van Oudshoorn
  • Bloed van de Hongerlijders (Emerson) S.Shepard
  • De Kwekeling (Joseph) G.Thijs
  • Het Atelier (Eerste Perser) J.C.Grumberg
  • Op zoek naar jezelf (Enrico) L.Pirandello

1981-1990

  • Troilus and Cressida (Agamemnon/Clytamnestra) William Shakespeare
  • En waar de sterre stille bleef staan Felix Timmermans
  • De Spooktrein (John Sterling) A.Ridley
  • Hofscènes (Philips) Karst Woudstra
  • Kwartet (Valmont) Heiner Müller
  • De Hamletmachine (Claudius/Hamlet) Heiner Müller
  • Pericles, Prince of Tyre (ridder/Carimon/bordeelhouder) William Shakespeare
  • Drie Zusters (Andrej Prozorov) A.P.Tsjechov
  • Het Chemisch Huwelijk (Graaf Manfred) Gerrit Komrij
  • Ovomaltine (Gustl) Gerardjan Rijnders/B.Edelenbos
  • Moby Dick (Father Maple/mevr.Gardiner/Moby Dick) Herman Melville/M.Horsthuis
  • Richard III (Stanley/moordenaar) William Shakespeare
  • De Redders (Don Juan) Gerrit Komrij
  • Wolfson de Talenstudent (De Man) Gerardjan Rijnders
  • De Zaak (Heuf) Mensje van Keulen
  • Njoe (De Echtgenoot) O.Dymow
  • De Man die de Zon in zijn zak had (Leonce)
  • Pravda (Eelco Groen van Oostveen) H.Brenton/D.Hare
  • In Afrika (Axel) G.Thijs
  • De Meeuw (Dorn) A.Tsjechov
  • Othello (Doge) William Shakespeare
  • Het Kind (Stein) Herman Heijermans
  • Lulu (Dr.Goll) Frank Wedekind
  • Het Ratteplan (Malrat) Ton Vorstenbosch/G.Vleugel
  • De Man met de Bloem in zijn Mond (De Man) L.Pirandello
  • Parsifal (Merlijn)

1991-2000

  • Stalin (Itzik Sager) G.Salvatore
  • Winteravond (Ruige Man) Hugo Claus
  • Leven een vak
  • De Knecht van twee Meesters (Dottore Lombardi) Carlo Goldoni
  • De eenzame weg (Wegrat) Arthur Schnitzler
  • Iphigneia op Tauris (Arkas) Arthur Schnitzler
  • De Koopman van Venetie (Salerio) William Shakespeare
  • Een Midzomernachtdroom (Oberon) William Shakespeare
  • De Mooie Onbekende (Ulrich Maul) K.Pohl
  • One for the Millions (de oude portier) Jeroen van den Berg
  • Schakels (Dirk) Herman Heijermans
  • De Nieuwe Tijd (Heijermans) Jeroen van den Berg
  • De Dijk (De Schaapherder/Verteller) J.Schuurman Hess
  • Het Zakkendiner (Kees de Ridder ((tweede seizoen)) F.Veber

2001-2010

  • Blijvend Applaus! (Reginald Paget) R.Harwood
  • Show (Jürgen G.Berkhof/museumdirecteur) Jeroen van den Berg
  • De Tante van Charlie (Kolonel Everard van Aardenhout) B.Thom/Jon van Eerd
  • Adres Onbekend (Max) K.Kressmann Taylor

Film

  • Bloedverwanten (Belcampo) Wim Lidner (1976)
  • Soldaat van Oranje (Jan Weinberg) Paul Verhoeven/Gerard Soeteman (1977)
  • Een vlucht regenwulpen (Jacob) Ate de Jong/(Maarten 't Hart) (1981)
  • Vroeger is dood (Hans) Ine Schenkkan/(Inez van Dullemen (1987)
  • De Flat (Erwin Nijkamp) Ben Verbong/Jean van der Velde (1994)

TV

  • Sabrina –AVRO (1962-1963)
  • De avonturen van Okkie Trooy –AVRO (1962-1963)
  • Nachttrein naar Hannover -NCRV (1963-1964)
  • Tweesprong –VPRO (1963-1964)
  • De Opvolger -KRO (1964-1965)
  • De Vogel in de Hand -KRO-serie (1964-1965)
  • Zout als de Zeewind -NCRV (1965-1966)
  • Vrouwtje Bezemsteel –AVRO (1965-1966)
  • Hooikoorts -AVRO (1965-1966)
  • Kent u mijn vrouw -NCRV (1967-1968)
  • Moord als kunstzinnig handwerk –NCRV (1967-1968)
  • Naar het u lijkt –KRO (1967-1968)
  • De Glazen Stad -NCRV-serie (1968-1969)
  • De Leeuwerik –AVRO (1968-1969)
  • Villa des roses -AVRO (1968-1969)
  • Freudiaanse Slippertjes –VARA (1969-1970)
  • Maigret en de Zakkenroller –VARA (1969-1970)
  • De kleine waarheid -NCRV-serie (1970-1971)
  • Paniekvoetbal –AVRO (1970-1971)
  • Spoonriver –AVRO (1970-1971)
  • De Vlieg –AVRO (1970-1971)
  • Zij hielden getrouwe de wacht –KRO (1971-1972)
  • Het meisje met de blauwe hoed -NCRV-serie (1972-1973)
  • Met alleen het geweten als meester –NCRV (1973-1974)
  • Waaldrecht:Het vrije woord –VARA (1973-1974)
  • Het land waar de Koning een Kind is –KRO (1977-1978)
  • Ons goed recht:Terug naar af –VARA (1978-1979)
  • Marco de hond –NOS (1979-1980)
  • Deadline:Treinen –AVRO (1980-1981)
  • De Zesde Klas -IKON-serie (1980-1981)
  • Mensen zoals jij en ik:Een avond met Johanna –AVRO (1982-1983)
  • De Oproep –VARA (1983-1984)
  • De tovenaar van Oz (1986/1987)
  • De Papegaai –IKON (1988)
  • Goede tijden, slechte tijden -RTL-serie (1990)
  • Take Of (1991)
  • Medisch Centrum West (1993-1994)
  • Een spoor van blauw zand -EO-serie (1994)
  • Toen was geluk heel gewoon -KRO-serie (1994-2009)

Overig

Musical

  • Oorlog is zo'n aardig Spel C.Chilton/J.Littlewood (1965)
  • Koning Salomon en de Schoenlapper (Ruben) S.Groneman (1966)
  • Anatevka (Mottel Kamzoil) J.Bock/J.Stein/S.Harnick (1966-1967)
  • Ghetto (Weiskopf) J.Sobol (1986)
  • My Fair Lady (Kolonel Pickering) F.Loewe/A.J.Lerner (1994-1996)

Opera

  • Noach (Verteller) G.Jansen/F.Haverkamp (1994)
  • Noach reprise (1996)
  • Hier (White Shadow) G.Jansen/F.Haverkamp (2000)

Operette

  • De Mooie Helena (Ajax 1) J.Offenbach/H.Meilac/L.Halévy (1980)
  • Die Fledermaus (Frosch) J.Strauss jr/C.Hafner/R.Gevée (1987)

Externe Links

Bronnen