Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Affiche Graduation Ball - Het Nederlands Ballet - 1957-03-29.jpg

TitelGraduation Ball
ProducentHet Nederlands Ballet
DisciplineDans
OnderwerpBallet, Klassiek ballet
Premièredatum29 maart 1957
Seizoen1956/1957
LocatieDe Koninklijke Schouwburg, 's-Gravenhage
Opmerkingengala-voorstelling t.g.v. de opening van de Boekenweek 1957

Bron: Theatercollectie (Adlib)

Gebaseerd opGraduation Ball - David Lichine

Graduation Ball is een ballet in een akte van David Lichine gemaakt voor Ballet Russe de Monte Carlo, op muziek van Johann Strauss jr. met decors en kostuums ontworpen door Alexandre Benois.

Wereldpremière: 1 maart 1940, Theatre Royal, Sydney , Australië


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd bij de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:



    Rolverdeling en uitvoerenden

    Op dit moment is er hier geen rolverdeling ingevoerd. Bewerk deze pagina om een rolverdeling toe te voegen.


        Vastlegging


        Uitvoerenden van de voorstelling op 26 juli november 1958:
        Directrice van de kostschool: Hannie van Leeuwen
        Eerste leerlinge: Marianna Hilarides
        Tweede leerlinge: Andrea Jungen
        De oude generaal: Aart Verstegen
        Eerste cadet: Jaap Flier
        Jonge leerlingen: Gaby Abbink, Sonja van Beers, Astrid Liefting, Leonie Kramer, Amanda Langenzaal, Annemarie Verhoeven, Paula Salm, Marianne Westerdijk
        Oudere leerlingen: Olga Dzialiner, Maryna Jolly, Ria Leeuwerink, Jose Schuurman
        Cadetten: Rudi van Dantzig, Peter Appel, Jean Pierre Bras, Thom de Jongh, Toer van Schayk, Ronald Snijders, René Vincent, Reuven Voorembergh, Anton Witsel, Peter Paul Zwartjes
        Tamboer: Conrad van de Weetering
        Pas de deus en de Schot:Irène de Vos, Toer van Schayk
        Impromptu: Andrea Jungen
        Conferencière: Marianna Hilarides
        Perpetuum mobile: Leonie Kramer, Peter Appel, Gaby Abbink, Sonja van Beers, Astrid Liefting Concourse de danse: Marianna Hilarides, Ronald Snijders Mazurka: Hannie van Leeuwen, Aart Verstegen
        Finale: het gehele ensemble.

        Bronnen