Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Ellis van Maarseveen 2.jpg


Ellis van Maarseveen

NaamEllis van Maarseveen
Geboortedatum29 augustus 1962
Geboorteplaats Amsterdam
BeroepActeur
DisciplineToneel
 Website
Externe databases:
IMDb
VIAF

Ellis van Maarseveen (1962) is een Nederlandse actrice. Zij studeerde in 1985 af aan de Toneelacademie Maastricht en is een van de zeer weinige studenten die een jaar heeft mogen overslaan tijdens haar studie. Niet lang na haar afstuderen speelde ze samen met Geert de Jong en Lucas Vandervost in de dramaserie Adriaen Brouwer, of de vijf zintuigen. Na deze rol speelde ze samen met Ina van Faassen en Pieter Lutz in het toneelstuk Daar gaat de bruid. Samen met Willem Nijholt en Edda Barends speelde ze in Een Sneeuw.

In 1987 werd Ellis gevraagd voor een rol in een Amerikaanse productie. Samen met de Nederlandse Rutger Hauer en de Amerikaanse acteur Alan Arkin speelde ze[Selma Wijnberg, een vrij grote rol in Escape from Sobibor, over de ontsnapping uit het concentratiekamp Sobibór. Op de set leerde ze Robert Gwilym kennen, waarmee ze later zou gaan trouwen. Samen met Robert verhuisde Ellis naar Londen. Van Maarseveen kreeg gastrollen in Inspector Morse en Ruth Rendell Mysteries, maar werkte ook als voice-over. Ook heeft ze documentaires geproduceerd en geregisseerd. Zij speelde ook in het theater in Groot-Brittannie: ze was te zien in de hoofdrol van Tale of Two Cities bij the Glasgow Citizens Theatre, en daar ook in Lady Windermere's fan. Tevens was ze te zien in Londen in Pains of Youth en ze speelde de echtgenote van niemand minder dan Ray Winstone in Mr.Hinkemann.

Na haar terugkomst in Nederland speelde Ellis de rol van Geesje ter Lake in Goede tijden, slechte tijden. De laatste jaren heeft ze gastrollen gespeeld in Gooische Vrouwen, S1ngle en in speelfilms als Alles is Liefde, Vliegenierster van Kazbek, Den Helder. In Den Haag heeft zij het Engelstalige gezelschap Tusk International Theatre Company opgezet, waarbij ze zowel regisseert alsook acteert.


Ellis van Maarseveen heeft bijgedragen aan 5 productie(s).

Ellis van Maarseveen heeft gewerkt in de volgende functies:


Het gehele overzicht van voorstellingen waaraan Ellis van Maarseveen heeft meegewerkt, voor zover geregistreerd in de Theaterencyclopedie:

NB: Bij de carrièreoverzichten zijn de voorstellingen gekoppeld aan de premièredatum. Het kan echter voorkomen dat personen niet aan de première meewerkten, maar pas later bij de voorstelling betrokken raakten.

Curriculum Vitae Theatrum
Productie Functie Producent Seizoen Premièredatum In regie van
De erfenis Regie Het Plantsoentheater 2007/2008 29 september 2007 Ellis van Maarseveen, Sheila Lever
Alice through The Looking Glass Uitvoerende Toneelacademie Maastricht 1984/1985 1 maart 1985 Käthe Sluijter
Uitvoerende Toneelacademie Maastricht 1984/1985 3 juni 1985 Paul Binnerts
Het kamerschut Uitvoerende Stadsschouwburg Amsterdam 1988/1989 20 januari 1989 Feliks Arons
Play Strindberg Uitvoerende Tusk Theatre Company 2006/2007 13 maart 2007
De erfenis Uitvoerende Het Plantsoentheater 2007/2008 29 september 2007 Ellis van Maarseveen, Sheila Lever




Externe links

Bronnen