Door toenemende aanvallen van bots op de website is het mogelijk dat pagina’s langzamer of niet goed laden. Er wordt gewerkt aan een oplossing.

Voor vragen zijn we bereikbaar via Discord.
Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken


Geenaffichegevonden.png

TitelElias weet het beter
ProducentToneelgroep Het Masker
Premièredatum11 december 1933
Seizoen1933/1934
LocatieDe Koninklijke Schouwburg, 's-Gravenhage
PermalinkPermanente link naar deze pagina. Gebruik ctrl-click om de link te kopiëren.<br> Het complete adres is: <br> <code>theaterencyclopedie.nl/id/01944073-b7c5-73ae-a2ec-7835258d95d8</code> - xmlSemantische informatie in XML. - jsonSemantische informatie in JSON. - rdfGestructureerde informatie in RDF/XML-formaat
Afbeelding(en) uploaden namens en met toestemming van de auteur
Foto: N.V. Vereenigde Fotobureaux


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:




      Rolverdeling en uitvoerenden

      NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.


          Uitvoerende ook onder andere Nell Koppen (als 'stand-in' voor Mary Smithuyzen in Utrecht, Nijmegen en Groningen)

          Over de voorstelling

          • Elias is een reprise van een succesnummer uit het repertoire van Het Schouwtooneel, dat het in 1929 voor het eerst opvoerde. Hoewel de sjeu er in de tweede helft van ’32-’33 bij het publiek een beetje af lijkt, haalt Jan Musch met Het Masker zijn 250e voorstelling als de ‘kibitzer’ Elias
          • Het stuk heeft welgeteld één vrouwenrol. Die is voor Jan Musch’s vrouw Mary Smithuyzen, die Elias' dochter Josie speelt.
          • Hier en daar staat het stuk ook met de titel Elias weet ’t beter in de kranten

          Over de auteur(s)

          • Jo Swerling is een Amerikaanse (scenario-) schrijver met een indrukwekkende staat van dienst en Edward G. Robinson is een beroemde Amerikaanse (film-) acteur

          Bronnen

          • Het Vaderland; 08-12-1933