De TheaterEncyclopedie is vernieuwd!

Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken

Someone.gif

NaamDimitri Sjostakovitsj
Volledige naamDmitri Dmitrijevitsj Sjostakovitsj
Geboren25 september 1906
Sint- Petersburg
Overleden9 augustus 1975
Moskou
BeroepComponist
DisciplineMuziektheater
TrefwoordenOpera
IMDb-profiel
VIAF-profiel

Biografie

Dmitri Sjostakovitsj (1906 – 1975), ook geregistreerd in de Productiedatabase onder de volgende namen: Dmitri Schostakowitsch, Dimitri Shostakovich, Dmitri Shostakovich en Dmitri Sjostakovitsj, was een belangrijke Russische componist en pianist. Zie verder wikipedia.

Theater/Dans

Een chronologisch en daaronder een alfabetisch overzicht van de voorstellingen die in première zijn gebracht, c.q. die in Nederland te zien zijn geweest en waarbij hij geregistreerd werd in de Productiedatabase als componist, alsmede zijn overige bijdragen aan voorstellingen

 
De hoed - Nederlands Ballet (1954-1961) - 1956-06-26
De hoed - Het Nederlands Ballet - 1957-06-26
De ontgoochelden - Amsterdams Ballet - 1961-03-29
Contrasten - Het Nationale Ballet - 1961-12-12
Katerina Ismailova - Holland Festival - 1964-07-04
Heen en weer - Scapino Ballet - 1969-12-26
Die Nase - München Staatstheater am Gärtnerplatz - 1975-01-11
Elegia - Holland Festival - 1976-06-15
Katerina Ismailova - De Nederlandse Operastichting - 1977-12-01
Quartet - Nederlands Dans Theater - 1979-01-27
Opus 10 - Nederlands Dans Theater - 1980-10-29
Quartet II - Introdans - 1983-02-16
Quartet I - Introdans - 1984-10-10
Quartet - Nederlands Dans Theater - 1984-11-07
Stil gezang - Het Penta Theater - 1985-02-21
Het andere Rusland - Nederlands Eurythmie Ensemble - 1985-10-07
De gouden eeuw - Bolshoi Ballet - 1986-11-01
De idioot - Koninklijk Ballet van Vlaanderen - 1987-01-22
Cancion - Pauline Hattke - 1987-09-15
Strictly Business - Nederlands Dans Theater II - 1987-11-05
Quartet III - Scapino Ballet Rotterdam - 1988-10-29
Hinderlaag - Toneelgroep Amsterdam - 1988-11-01
Il palazzo del tempo velato - De Rotterdamse Dansgroep - 1989-04-13
Zonder titel - Eurythmeum Stuttgart - 1989-11-10
Via crucis - Dansemble Bonarius - 1990-03-30
Petite Lune - Koninklijk Ballet van Vlaanderen - 1990-10-12
Poi poi - Stichting Weerwerk - 1990-11-08
Voor wie nooit slaapt - Het Concern - 1991-03-21
Simun - Holland Festival - 1991-06-21
Cages - Scapino Ballet Rotterdam - 1991-10-10
Une femme chaque nuit voyage en grand secret - Holland Dance Festival - 1991-11-09
Cry and Tangle - Dansgroep Krisztina de Châtel - 1992-01-25 Weep
Weep, Cry and Tangle - Dansgroep Krisztina de Châtel - 1992-01-25
Flying Solo - Stichting Korzo theater - 1992-03-26
Shostakovich Chamber Symphony - Het Nationale Ballet - 1992-09-12
By Long Odds - Dansgezelschap Reflex - 1992-10-02
Het mooie nieuwe leven - Theater Vandenbulck - 1992-10-16
Waiting for Voluptia - Nederlands Dans Theater - 1993-02-11
Gaande man - Ad Bastiaanse - 1993-10-09
De neus - Kameropera Moskou - 1994-04-14
Bewogen concert - Stichting Triade - 1994-04-16 Strijkkwartet no. 15
Strijkkwartet no. 15, bewogen concert - Stichting Triade - 1994-04-16
Alpha en Omega - Compagnie Peter Bulcaen - 1994-05-05
Fiesta dolor - mugmetdegoudentand - 1994-05-15
Path - De Rotterdamse Dansgroep - 1994-06-02
Lady Macbeth van Mtsensk - De Nederlandse Opera - 1994-09-03
Dark Horses - Blok & Steel - 1994-10-08
Duet / Duel - Hesp-theatermakers - 1995-01-13
De dood, de duivel - Het Nationale Toneel - 1995-02-24
Wolvenjong - Dansend Hart - 1995-04-26
Largo - Dansend Hart - 1995-04-27
24 Préludes - Theaterschool - 1995-06-23
L'effraction du silence - Centre National de Danse Contemporaine l' Esquisse - 1995-07-15
Tierische Träume - Poppentheater Damiët van Dalsum - 1995-10-23
Het meisje van hiernaast - Dansgroep D3 - 1995-10-28
Weeshuis - Dansend Hart - 1996-02-15
Screendiggers - Voortman / De Jonge - 1996-09-06
De neus - De Nederlandse Opera - 1996-10-05
House - De Rotterdamse Dansgroep - 1997-03-20
Outubro (oktober) - Dansateliers - 1997-05-30
The Silicone - Stichting Wuivend Riet - 1997-06-28
Moving Target - Charleroi / Danses - 1997-09-28
Auri Sacra Fames - Victoria - 1997-10-16
Hôtel des Roches - De Rotterdamse Dansgroep - 1997-10-30
Michelangelo - Lantaren / Venster Producties - 1998-10-07
Outubro - Lantaren / Venster Producties - 1998-10-17
Met mijn mateloosheid in een wereld op maat - Pra Muziek- en Theaterproducties - 1998-10-30
Allegria opus 147 - Theater Antigone - 1999-01-29
È ben trovato - De Vorst Podium voor theater en dans - 1999-02-06 Si non è vero
Si non è vero, è ben trovato - Podium voor theater en dans De Vorst - 1999-02-06
Tempelscène uit Het sprookje van de groene slang - Else Klink Eurythmie Ensemble - 1999-04-27
Alla valse - Euregio Dans - 1999-10-28
Le coq est mort - Théâtre de la Ville - 2000-12-04
Plot - Scapino Ballet Rotterdam - 2001-02-02
De eenzame vampier - Het Concertgebouw NV - 2001-04-22
RöD - Nederlands Dans Theater I - 2001-09-13
Lady Macbeth van Mtsensk - Mariinski Theater - 2001-09-15
GlasHuis - DansWerkplaats Amsterdam - 2001-10-10
Poppouri - Het Concertgebouw NV - 2002-04-06
Black Suzanne - Gastprogrammering Het Muziektheater - 2002-11-14
… overige resultaten
  • Het alfabetisch overzicht van deze voorstellingen
  • Idem als schrijver of auteur van een of meerdere libretti voor zijn eigen muziektheaterwerken

Bronnen