Uit TheaterEncyclopedie
Ga naar: navigatie, zoeken
Affiche De schone slaapster - Het Nationale Ballet - 1972-03-28.jpg

TitelDe schone slaapster
Oorspronkelijke titelThe Sleeping Beauty
ProducentHet Nationale Ballet
DisciplineDans
OnderwerpBallet
Premièredatum28 maart 1972
Seizoen1971/1972, 1972/1973
LocatieStadsschouwburg (1894), Amsterdam
OpmerkingenWereldpremière van de oorspronkelijk productie in de choreografie van Marius Petipa: 15 januari 1890 De rolbezetting is van de voorstelling van 23 januari 1973

Bron: Theatercollectie (Adlib)

Gebaseerd opThe Sleeping Beauty - Marius Petipa

De schone slaapster = The Sleeping Beauty is de Engelse naam waaronder dit sprookjesballet, in een proloog en drie aktes, het meest gepresenteerd wordt. De oorspronkelijke choreografie was van Marius Petipa op muziek van Pjotr Iljitsj Tsjaikovski, op een libretto van Ivan Vsevolozhsky, gebaseerd op La Belle au bois dormant van Charles Perrault.

Wereldpremière: 15 januari 1890, Mariinski Theater, St. Petersburg.


Betrokkenen

De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd bij de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.

Auteurs en makers

Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:



Rolverdeling en uitvoerenden

Op dit moment is er hier geen rolverdeling ingevoerd. Bewerk deze pagina om een rolverdeling toe te voegen.


      Het Nationale Ballet

      Seizoen: 1971/72, 1972/73

      Onderstaande rolbezetting is van de voorstelling van 23 januari 1973

      Trefwoorden: Ballet

      Choreografie: Marius Petipa

      Instudering:Roland Casenave

      Kostuums: Norman Macdowell

      Decorontwerp: Norman Macdowell

      Muziek: Pjotr Iljitsj Tsjaikovski

      Uitvoerenden: Proloog: Het Doopfeest: Koning Florestan XXIV: René Menzi; Koningin: Anna-Maria Cverina; Catalabutte, ceremoniemeester: Raymond Ottenhof; Seringenfee: Sonja Geerlings; Haar cavalier: Henny Jurriëns; Feeën en hun cavaliers: Iris Arispe - Pieter Roowaan, Janne Jackson - Choo-San Goh, Aina Bilkins - Harmen Tromp, Marie-Josette Aerts - René Lejeune; Rowena Greenwood - Michael Richter; Carmela Zegarelli - Rob van Woerkom; Fee Carabosse: Erna Droog; Haar gevolg: Jacques Barkey, Peter Boyes, Gérard Jouanneau, Fred Schwab, Lieven Verkruisen; Kindermeisjes: Joke van Bergen, Arnica Elsendoorn, Ursula Heerebout, Reni Kohne; Gasten: Anne Graysen, Eugenia Heijdra, Ans Lublinkhof, Corrice Rijkuiter, Jane Ryan, Hlif Svavarsdottir, Pierre Althoff, Philip Clyde, Clint Farha, Jaime Petty, Lazaro Prince, jan Vreeling.

      1e akte: De Betovering: Koning Florestan XXIV: René Menzi; Koningin: Anna-Maria Cverina; Aurora: Alexandra Radius; Catalabutte, ceremoniemeester: Raymond Ottenhof; Seringenfee: Sonja Geerlings; Fee Carabosse: Erna Droog; prins uit het zuiden: Henk Knaap; Prins uit het Oosten: Lazaro Prince; Prins uit het Westen: Henny Jurriëns; Prins uit het Noorden: Harmen Tromp; Aurora's vrienden: Ineke Huissen, Yvonne Erkus, Rowena Greenwood, Choo-San Goh, Rodrigo Rudas, Fred Schwab; Breiende vrouwtjes: Marie-Josette Aerts, Reni Kohne, Ans Lublinkhof; Herders en herderinnen: Marie-Josette Aerts, Arnica Elsendoorn, Ursula Heerebout, Reni Kohne, Esther Linley, Ans Lublinkhof, Annemarie Norton, Jane Ryan, Jacques Barkey, Peter Boyes, Clint Farha, Gérard Jouanneau, Jan Vreeling, Rob van Woerkom; Bloemenmeisjes: Nicolette Langestraat, Hlif Svavarsdottir, Margriet van Waveren, Joanne Zimmerman;

      2e akte - 1e scène: Het jachtfeest: Gravin: Ineke Huissen; Prins Florimund: Han Ebbelaar; Jachtgezelschap: Monique Diederen, Yvonne Erkus, Anne Graysen Nicolette Langestraat, Esther Linley, Corrice Rijkuiter, Margriet van Waveren, Pierre Althoff, Philip Clyde, Choo-San Goh, Fred Schwab, Lieven Verkruisen, Jan Vreeling, Rob van Woerkom 2e akte - 2e scène: Het visioen: Aurora: Alexandra Radius; Prins Florimund: Han Ebbelaar; Seringefee: Sonja Geerlings; Waternimfen: Marie-Josette Aerts, Joke van Bergen, Ingrid Fernhout, Rowena Greenwood, Ursula Heerebout, Marja Hoeksma, Janne Jackson, Reni Kohne, Ans Lublinkhof, Jane Ryan, Hlif Svavarsdottir, Carmela Zegarelli 2e akte - 3e scène: Het ontwaken: als 1e akte + Prins Florimund

      3e akte: Het Huwelijksfeest: Aurora: Alexandra Radius; Prins Florimund: Han Ebbelaar; Koning Florestan XXIV: René Menzi; Koningin: Anna-Maria Cverina; Catalabutte, ceremoniemeester: Raymond Ottenhof; Seringenfee: Sonja Geerlings; Polonaise: Monique Diederen, Ursula Heerebout, Marja Hoeksma, Liliane Kuijer, Ans Lublinkhof, Jane Ryan, Hlif Svavarsdottir, Margriet van Waveren, Pierre Althoff, Peter Boyes, Philip Clyde, Clint Farha, Gérard Jouanneau, Michael Richter, jan Vreeling, Rob van Woerkom; Edelstenen: Iris Arispe, Joke van Bergen, Aina Bilkins, Janne Jackson, Ronald Snijders; Katten: Rowena Greenwood, Lazaro Prince, Prinses Florisse: Marylène Paire; De Blauwe Vogel: Zoltan Peter; De drie Iwans: Choo-San Goh, Jacques Barkey, Rodrigo Rudas; Grand Pas de deux: Alexandra Radius - Han Ebbelaar; Mazurka: het gehele ensemble.

      Bronnen