Door toenemende aanvallen van bots op de website is het mogelijk dat pagina’s langzamer of niet goed laden. Er wordt gewerkt aan een oplossing.
Voor vragen zijn we bereikbaar via Discord.
De ernst des levens - Frits Bouwmeester Ensemble - 1930-11-07
| Titel | De ernst des levens |
|---|---|
| Producent | Frits Bouwmeester Ensemble |
| Discipline | toneel |
| Premièredatum | 7 november 1930 |
| Seizoen | 1930/1931 |
| Locatie | 't Hotel Duit, Nieuwe Pekela |
| Productierecord (Axiell) | Catalogus Theatercollectie |
De eerste opvoering van deze eenakter (in combinatie met Belinda vond plaats in Hotel Duit te Nieuwe Pekela.
Betrokkenen
De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd aan de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.
Auteurs en makers
NB: Op dit moment worden specificaties (bijv. 'assistent', 'dialogen', 'ontwerp') nog niet meegenomen vanuit de premièredatabase. Deze informatie is op te vragen via de Theatercollectie.
Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:
- Auteur: Felix Salten
- Vertaling: J.E. Schalkwijk
- Regie: Frits Bouwmeester jr.
Rolverdeling en uitvoerenden
NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld, en kunnen zodoende verouderde termen bevatten. Zie ook deze pagina.
Frits Bouwmeester jr. (Jhr. Hugo von Neustift)
Jan van Dommelen (Dr. Koenraad Hopfnee)
Sophie Stein (Emilie)
Adolf Rijkens (Een huisknecht)
