Anne en Goebbels, een confrontatie - Habima Producties - 2010-02-21
Titel | Anne en Goebbels, een confrontatie |
---|---|
Producent | Habima Producties |
Co-productie met | The Old School B.V. |
Discipline | Toneel |
Onderwerp | Nederland |
Premièredatum | 21 februari 2010 |
Seizoen | 2009/2010 |
Locatie | Leidse Schouwburg, Leiden |
Bron: Theatercollectie (Adlib)
Betrokkenen
De onderstaande personen hebben een (in)directe bijdrage geleverd bij de realisatie van de theaterproductie (in voorkomende gevallen op basis van- of uitgaande van een bestaand werk). Aanvullingen zijn welkom.
Auteurs en makers
Aan de realisatie van deze productie hebben meegewerkt:
- Regie: Eddy Habbema
- Dramaturgie: Eddy Habbema
- Productie: Aenny Verhaak
- Productie: Branca Schellevis
- Decor: Reinier Tweebeeke
- Kostuums: Maya Schröder
- Licht: Reinier Tweebeeke
Rolverdeling en uitvoerenden
NB: De rolbenamingen zijn veelal direct overgenomen zoals in het originele programmaboekje vermeld.
Op dit moment is er hier geen rolverdeling ingevoerd. Bewerk deze pagina om een rolverdeling toe te voegen.
Media
Informatie
Anne en Goebbels, een confrontatie, scenario van Eddy Habbema
The Old SCHOOL B.V. - Habima Producties
Producenten: Pim Bentinck en Marc Noyons
Seizoen: 2009/2010
Trefwoorden: Nederland
Regie: Eddy Habbema
Dramaturgie: Eddy Habbema
Productie: Branca Schellevis, Aenny Verhaak
Kostuums: Maya Schröder
Decorontwerp: Reinier Tweebeeke
Lichtontwerp: Reinier Tweebeeke
Uitvoerenden: Meral Polat, Victor Löw
Over de voorstelling
ANNE EN GOEBBELS, EEN CONFRONTATIE was onverwacht en spannend theater. De Joodse Anne Frank en de Nazi propagandist Joseph Goebbels spreken aan de hand van hun dagboeknotities in dezelfde tijd hun verwachtingen over de toekomst uit, maar met totaal verschillende uitgangspunten. Ze spreken beiden dezelfde God aan en smeken om verandering. Goebbels verlangt zeer intens naar de vernietiging van een onbekende, anonieme 'ander'. Anne Frank heeft niemand ooit iets aangedaan en verlangt naar haar vrijheid. Hoe de angst en de intolerantie er ook uit zien, ze zijn van alle tijden.
Deze toneelbewerking toonde twee vensters op de buitenwereld. Joseph Goebbels is de rechterhand van Hitler. Anne Frank zit in 1942 ondergedoken in Het Achterhuis aan de Prinsengracht. Anne is op zoek naar de waarheid in het leven, terwijl Goebbels een gemanipuleerde werkelijkheid creëert. Aan de hand van de inhoud van beide dagboeken wordt een theatraal beeld geschetst van angst, hoop en verlangen tegenover de drijfveren om een verwerpelijk ideaal te bereiken. In de voorstelling, naar een scenario van regisseur Eddy Habbema, worden historische geluids- en filmfragmenten getoond.
Bronnen
- Productie
- Regie Eddy Habbema
- Dramaturgie Eddy Habbema
- Productie Aenny Verhaak
- Productie Branca Schellevis
- Decor Reinier Tweebeeke
- Kostuums Maya Schröder
- Licht Reinier Tweebeeke
- Uitvoerende Victor Löw
- Uitvoerende Meral Polat
- PR-fase1
- PR-fase2
- Toneel
- Seizoen 2009/2010
- Nederland
- Producties Habima Producties
- Producties The Old School B.V.
- Premieres Leidse Schouwburg, Leiden